Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

394 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Vidal i ben nje premtim tifozeve: “Te jeni te bindur se asgje nuk do te perfundoje ne menyren…”

Inter, Vidal i ben nje premtim tifozeve: “Te jeni te bindur se asgje nuk do te perfundoje ne menyren…”
Inter Club Staff

Interi ka humbur derbin e saj ndaj Milanit diten e djeshme me rezultatin 1-2 ne San Siro dhe nuk ka ditur te reagoje pas disavantazhit ne menyren e duhur.

Milani arriti te shenoje dy gola te shpejte dhe pasi pesoi golin e Lukaku, diti se si te permbaje djemte e Contes.

Nderkohe, nga ana e Interit ka pasur shume pasiguri ne shume momente te lojes ku skuadra zikalter nuk ka ditur te shprehet ne menyren e duhur.

Ne momentet kyce, ka pasur shume tym ne ide ku edhe prezenca e njerezve ekspert si puna e Vidal nuk kane mundur te fusin ne binare te tjeret.

Gjithesesi, pikerisht nga ky i fundit ka ardhur nje premtim per te gjithe tifozet zikalter qe ndjekin ne rrejte sociale.

“Te jeni te bindur se asgje nuk do te perfundoje ne menyren se si ka nisur”, ka shkruar ai fillimisht duke shtuar edhe nje fraze tjeter me vone.

“Ne do te vazhdojme te punojme dhe te permiresohemi dite pas dite per te miren e perbashket. Derby eshte i rendesishem, por tashme kemi edhe 34 ndeshje te tjera.”

“Forza Inter githmone”, ka mbyllur fjalet e tij kiliani qe ka kerkuar nga te gjithe qe te mos dorezohen kaq shpejt por nder te tjera, ka premtuar se kampionati nuk do te mbyllet aspak ashtu si ka filluar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.