Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

365 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Vidal qesh pas fjaleve te Bonuccit: “Tani do e shihni Arturon e vertete. Bonuccit per te dielen i them vetem…”

Inter, Vidal qesh pas fjaleve te Bonuccit: “Tani do e shihni Arturon e vertete. Bonuccit per te dielen i them vetem…”
Inter Club Staff

Protagonisti absolut ne fitoren e Champions League kunder Sheriff Tiraspol diten e djeshme me nje gol dhe nje assist, eshte prezantuar per mikrofonat e DAZN.

Po flasim per Arturo Vidal qe ka qene shume i qeshur per mikrofonat e Mediaset Infinity: “Ka qene nje ndeshje e veshtire.”

“Ndeshje e veshtire ku duhet te fitonim dhe ne fituam ne fund. Kam shenuar dhe jam shume i lumtur per mua dhe per skuadren time.”

Me ne fund je zhbllokuar ne Europe…

“Ishte e veshtire te mendoje te mos fitonim sot. Kishte ndodhur edhe vitin e shkuar. Por tani kemi fituar dhe duam te permiresohemi akoma edhe me shume.”

Ky eshte Vidal i vertete?

“Po, vitin e kaluar ka qene teper e veshtire. Nuk e kisha bere pergatitjen me shoket e rinj sepse erdha vone. Tani eshte ndryshe: ndihem i lumtur 100%.”

Je gati per Juventusin?

“Shpresoj qe te jem gati per te dielen dhe per te gjithe vitin.”

“Bonucci ka thene se Interi e ka fituar Scudetton me shume per mos meriten e Juventusit se sa per meriten e saj.”

“Ha ha ha. Nuk po them asgje. Ata kane mundesine qe ta provojne kete vit te na e kalojne. Ta shohim njehere kush eshte me i forti kete vit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.