Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

378 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vjen lajmi i pare i keq nga merkato: “Me sa duket eshte refuzuar oferta e pare e Marottes per…”

Inter, vjen lajmi i pare i keq nga merkato: “Me sa duket eshte refuzuar oferta e pare e Marottes per…”
Inter Club Staff

Interi vazhdon qe te ndjeke me shume kujdes merkaton italiane por edhe ate nderkombetare per ndonje mundesi te mire blerje.

Zikalterit e kane me urgjence qe te gjejne nje sulmues per te vene ne dispozicion te Contes nje zevendesues te denje per Lukaku dhe Lautaro.

Ne oret e fundit eshte bere me dije se emri i ri eshte Divock Origi, lojtari i Liverpool qe do te largohet nga skuadra e Klopp.

Por sipas Corriere dello Sport, per Marotten, eshte komplikuar shume nje piste te cilen CEO zikalter e kishte shume perzemer.

“Me sa duket opsioni Gervinho, qe mbetet i pelqyer nga Interi per disa arsye, duket se eshte lajmi i pare i keq i kesaj merkatoje.”

“Parma nuk pranon per nje shkembim huazimesh me Pinamontin, edhe pse lojtari nga Bregu i Fildishte deshiron te trasnferohet tek Interi.”

“Skuadra emiliane deshiron disa milione euro per kartonin e lojtarit te saj dhe nuk po tregon interes aspak per Pinamontin.”

“Marotta duhet te shpike dicka tjeter ne kete moment ose te mendoje per nje lojtar tjeter. Nderkohe, edhe Lasagna nuk duket se mund te vije me nje shkembim me Pinamontin. Edhe Udinese nuk eshte se deshiron ne kembim Pinamontin duke qene se ata luajne me nje modul 3-5-1-1 tashme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.