Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,529 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vjen menjehere goditja e radhes: “Marreveshja pothuajse zyrtare: pranohet oferta e fundit ne huazim me…”

Inter, vjen menjehere goditja e radhes: “Marreveshja pothuajse zyrtare: pranohet oferta e fundit ne huazim me…”
Inter Club Staff

Me sa duket Inter po punon per Romelu Lukaku nga njera ane, por nga tjetra nuk harron aspak objektivat e tjere qe ka.

Pasi eshte mbyllur per Mkhitaryan, Onana por edhe per Asllani (virtualisht), duket se Inter ka arritur te mbylle edhe nje tjeter marreveshje.

“Behet fjale per Raoul Bellanova, lojtarin e krahut te djathte te Cagliarit qe mund ta quani pa problem nje lojtar te ardhshem te Interit.”

“Kjo sepse ne oret e fundit eshte arritur nje marreveshje shume e rendesishme e Marotta dhe Ausilio me Cagliarin.”

“Me sa duket, eshte ndryshuar komplet formula dhe tashme lojtari i lindur ne vitin 2000 do te vije ne Milano ne huazim.”

“Bellanova do te vije me pagese prej 3 milione eurosh direkt te Cagliari dhe do te kete nje te drejte blerje rreth 6,5-7 milione euro ne fund te sezonit.”

“Inter siguron keshtu nje tjeter lojtar te rendesishem per te ardhmen, por e ben kete duke shpenzuar nje shifer minimale.”

“Klubi kishte tentuar ta bllokonte ish lojtarin e Bordeaux qe javen e kaluar por tani duket se eshte arritur kjo gje vetem ne oret e fundit dhe gjithcka eshte nje ceshtje detajesh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.