Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

643 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vjen nje dhurate e madhe nga Gjermania? Bild zbulon: “Mund te ndodhe nje shkembim i pabesueshem me…”

Inter, vjen nje dhurate e madhe nga Gjermania? Bild zbulon: “Mund te ndodhe nje shkembim i pabesueshem me…”
Inter Club Staff

Interi po shpreson shume keto dite qe ne drejtim te klubit te vine oferta te rendesishme per lojtaret qe cilesohen si ‘jashte projektit’.

Natyrisht njeri prej tyre eshte edhe Valentino Lazaro, nje nga investimet e gabuara te Interit ne vitet e fundit.

Lojtari ka qene ne huazim gjate sezonit te fundit te Borussia Monchengladbach por ata kane vendosur te mos e blejne.

Per kete ka ndikuar shume edhe ndryshimi i tranjerit per ta duke e bere keshtu te pamundur blerjen e tij.

Por diten e djeshme, me sa duket e perditshmja prestigjoze gjermane Bild ka folur per nje shkembim te pabesueshem.

“Ne kete moment qe po flasim, tranjeri i Eintracht Frankfurt, Oliver Glasner, eshte shume i interesuar per Lazaron.”

“Ai deshiron ta bleje per krahun e djathte dhe e pelqen shume Valentinon te cilin e ka ndjekur shume gjate sezonit te fundit.”

“Nuk eshte aspak e pamundur qe te shohim Interin dhe Frankfurtin qe te realizojne mbase nje shkembim merkatoje qe do te zillte Lazaron perseri ne Bundesliga dhe Filip Kostic ne Milano. Do te ishte nje shkembim i pabesueshem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.