Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

416 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vjen nje oferte e papritur per Conten nga Premier League: “Tekniku ka marre nje oferte nga klubi i…”

Inter, vjen nje oferte e papritur per Conten nga Premier League: “Tekniku ka marre nje oferte nga klubi i…”
Inter Club Staff

Hija e Totteham ka filluar te duket mbi Antonio Conten. Sipas Corriere dello Sport, Spurs duket se kane filluar levizjet e para per te marre ne Londer perseri teknikun nga Lecce.

Kontaktet e para kane ndodhur dhe me sa duket ata jane gati ti ofrojne nje kontrate shume te rendesishme tranjerit.

Por mbi te gjitha, nje projekt me disa blerje te bukura. Nderkohe, sipas Corriere dello Sport, Conte nuk i ka mbyllur deren atyre.

Ai deshiron te marre vesh njehere se cfare do te ndodhe tek Interi dhe i ka dhene perparesi klubit zikalter dhe takimit qe do te ndodhe keto dit eme Zhang.

“Conte eshte gjendur shume mire te eksperienca e tij ne Angli. Te afrohet me nje klub si Totteham do te ishte nje sfide shume e rendesishme.”

“Trofeu i fundit i fituar nga Tottenham daton ne 2008 dhe ka qene nje Kupe Lige. Asgje e rendesishme prandaj per Conten do te ishte nje sfide e madhe.”

“Por ashtu si eshte premtuar, prioriteti i tij eshte vetem Interi, ku ai deshiron te vazhdoje punen e nisur dy sezone me pare.”

“Ai me zikalterit ka nje kontrate prej 12 milione eurosh ne sezon, nje kontrate qe veshtire se mund ta gjeje diku tjeter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.