Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

578 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vjen nje oferte e rendesishme per nje tjeter lojtar zikalter? “Topi kalon te Inzaghi: nese ai thote…”

Inter, vjen nje oferte e rendesishme per nje tjeter lojtar zikalter? “Topi kalon te Inzaghi: nese ai thote…”
Inter Club Staff

Andrea Ranocchia mund te largohet nga Interi gjate kesaj vere? Me shume mundesi, sepse lojtari ka shume kerkesa.

Ai vete do te donte te qendronte te Interi dhe eshte gati te shkurtoje edhe rrogen e tij, por nese nuk do te jete e mundur, ai mund te ndryshoje edhe kampionat.

“Sipas lajmeve te fundit qe kane ardhur ne redaksine tone, Andrea Ranocchiaa mund te perfundoje ne La Liga.”

Keshtu shkruan La Gazzetta dello Sport diten e sotme per nje largim te mundshem te kapitenit “shpirteror” te skuadres zikalter.

“Ai eshte 33 vjec, dhe e ardhmja ne kete moment varet me se shumti nga ideja qe do te kete Simone Inzaghi.”

“Ai nese do te rrije, do te vazhdoje te jete zevendesi i pare i De Vrij, nje rol qe ne kete sezon e ka bere shume mire.”

“Nderkohe, nje oferte e rendesishme ka ardhur ne shtepine e tij: skuadra e Espanyol deshiron ta marre per ti dhene nje rol titullari.”

“Tullio Tinti, agjenti i tij ne oret e fundit ka qene ne Spanje per te folur per kete mundesi. Klubi katalanas po pret nje pergjigje si nga Ranocchia por edhe nga Federico Bonazzoli, nje tjeter-ish zikalter qe mund te perfundoje atje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.