Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

476 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vjen nje super lajm per ndeshjen me Atalanten: “Conte eshte me i lumturi sepse do te kete…”

Inter, vjen nje super lajm per ndeshjen me Atalanten: “Conte eshte me i lumturi sepse do te kete…”
Inter Club Staff

Fitorja e djeshme ne nje fushe te veshtire si ajo e Parmes ka lene ndjesi mjaft te mira tek Interi i Antonio Contes.

Zikalterit kane filluar nje vrapim drejt titullit, por ende asgje nuk eshte e vendosur, sidomos kur shikon kalendarin.

Perballe eshte Atalanta, nje ndeshje kyce ne garen per titull, qe tranjeri zikalter deshiron ta fitoje perseri dhe e shikon si jetike.

Por me sa duket, ka pasur nje lajm teper te mire ne Tardini per Conten qe e ka kenaqur shume teknikun zikalter.

“Gjithcka ka te beje me faktin se Conte do mund te perdore te gjithe skuadren ne kete ndeshje kaq te rendesishme.”

“Edhe njehere tjeter, edhe pse lojtaret e Interit nuk terhiqen ne asnje moment gjate lojes dhe e fusin kemben pa problem, askush nga te rrezikuarit per kartona, nuk ka marre karton te verdhe dje.”

“Keshtu, te katert lojtaret e Interit te rrezikuar per kete ndeshje, nuk do ta humbasin aspak dhe do te jene te gatshem per ndeshjen.”

“Te henen ne San Siro do te vije Atalanta dhe Conte nuk ka humbur askend, edhe pse i hodhi te katert nga minuta e pare: Barella, Brozovic, Bastoni dhe Lukaku.”

“Do te jete edhe Skriniar qe pas vershellimes se fundit ka pranuar: “Atalanta? Do te jete nje kundershtar i forte, nje ndeshje direkte me pak fjale. Duam te fitojme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.