Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

767 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vjen oferta e pare nga Arsenal per Yann Karamoh? Ja shifrat dhe detajet! Por jo vetem ata, edhe…

Inter, vjen oferta e pare nga Arsenal per Yann Karamoh? Ja shifrat dhe detajet! Por jo vetem ata, edhe…
Inter Club Staff

Ai ishte i destinuar te qendronte tek Interi per te qene zevendesuesi i pare i sulmuesave te krahut, por refuzimi qe i beri Antonio Candreva skuadres se Monaco e shtyu drejt largimin me Interin qe ishte tejmbushur me sulmuesa krahu.

Po flasim per Yann Karamoh, francezin shume te talentuar dhe te ri ne moshe qe ne sezonin e tij te pare tek Interi tregoi shume gjera te mira ne ato pak minuta qe luajti.

Karamoh ne kete moment ndodhet ne nje huazim te thjeshte pa te drejte blerje tek Bordeaux.

Francezi ka pesuar nje demtim muskular ne fund te korrikut dhe per faj te tij ka gjetur vazhdimesi tek skuadra e re vetem pasi erdhi muaji tetor e madje duke shenuar edhe dy gola.

Ai kohet e fundit ka luajtur praktikisht cdo ndeshje te klubit francez.

Paraqitjet e mira ama kane filluar qe te gezojne Interin por edhe te frikesojne drejtuesit zikalter sepse per te kane filluar te interesohen klube te medha si Arsenal por edhe si West Ham.

Keshtu qe ne veren e ardhshme, mund te kete nje lufte te vertete ndermjet dy klubeve londineze per sherbimet e lojtarit qe sapo ka mbushur 20 vjec.

Ai ka ardhur tek Interi veren e kaluar per shifren e 6 milione eurove dhe vleresimi aktual i tij ne kete moment eshte diku tek 20 milione euro qe nese do te ndodhte te shitej per kete shifer, do i sillte Interit rreth 16-17 milione euro plusvalence.

Nderkohe, sipas mediave britanike, Arsenali dhe West Ham mund te ofrojne deri ne 20-25 milione euro per lojtarin ndermjet vleres se kartonit dhe bonuseve te ndryshme.

Ne kete moment nuk dihet qellimi i Interit per lojtarin edhe pse vullenti i drejtuesve eshte qe ta rikthejne ne shtepi por nuk dihet ende nese zikalterit do te lekundeshin perpara nje oferte te tille.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.