Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

835 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vjen oferta e pare nga Sassuolo per Pinamontin? “Me sa duket ata kane ofruar ne kembim kartonin e…”

Inter, vjen oferta e pare nga Sassuolo per Pinamontin? “Me sa duket ata kane ofruar ne kembim kartonin e…”
Inter Club Staff

Nje nga emrat me te perfolur per tu larguar nga Interi gjate ketyre diteve eshte edhe ai i Andrea Pinamontit.

Lojtari eshte kerkuar nga shume klube ne Itali deri me tani por asnje nuk ka bere oferten qe deshiron Inter.

Keshtu, per te ardhmen e Pinamontit opsionet me te rendesishme jane dy: njera eshte Atalanta, dhe tjetra eshte Sassuolo.

Per kete flet Tuttosport, e cila tregon edhe per nje oferte te re te Sassuolos ku perfshihet edhe nje lojtar ne pronesi te emilianeve.

🏟 The football Scout- official ⚽ on Twitter: "Mert #Muldur (20) from  @skrapid to SerieA side Sassuolo is a deal done. Transfer fee in the region  of €5m. The Turkish is a

“Opsioni i pare per lojtarin eshte Atalanta, nje skuader e cila ende nuk ka dale nga gara per te marre sherbimet e Pinamontit”.

“Nderkohe, mundesia e dyte eshte Sassuolo, e cila ka ofruar nje shume parash per Interin plus kartonin e nje lojtari”.

“Behet fjale per te riun Muldur, qe ka lindur ne Viene te Austrise por qe luan per kombetaren e Turqise dhe eshte vetem 23 vjec”.

“Deri me tani Sassuolo ka shitur Scamacca dhe rrezikon te humbase edhe Raspadorin dhe per ta Pinamonti shihet nje mundesi e arte ne merkato”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.