Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,420 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Vucinic-Guarin: Curva Nord e gatshme per nje proteste te pa precedente.

Inter, Vucinic-Guarin: Curva Nord e gatshme per nje proteste te pa precedente.
Ardis
  • On 21/01/2014, 12:48

Ultrasit zikalter presin zyrtarizimin e tratativave per te shperthyer ne zemerim.

Komunikata e shfaqur dje ne faqen curvanordmilano.net nuk perjashton asnje: Thohir, Branca, Ausilio, Fassone, Ricci, Moratti, te gjithe ne nje “thes”. I vetmi qe nuk perfshihet eshte Walter Mazzarri, i shfajesuar nga tifozet zikalter. Zemra e tifozerise zikalter, mbasi mori vesh per tratativen ne oret e vona te mbremjes se djeshme, ne Piazza Castello, sipas asaj qe raporton Gazzetta dello Sport, po presin qe te zyrtarizohet shkembimi Vucinic-Guarin, per te shperthyer ne zemerim. Sipas gazetes, ne ndeshjen kunder Catanias, do te jete prezent edhe Erick Thohir, Curva Nord eshte gatshme te beje nje proteste te pa precedente: tifozet do te jene te gatshem per hequr ndenjeset plastike dhe per te hedhur ne fushe 8 mije te tille, secondo anello verde, zona e tifozeve te organizuar. Thohir nuk e pret nje gje te tille, nga ana tjeter tifozet kane shume te qarte: “Kjo nuk eshte NBA dhe as futbolli amerikan…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.