Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

395 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Werner, vjen lajmi i madh dhe deciziv. “Kane ndryshuar skenaret: ja detajet.”

Inter-Werner, vjen lajmi i madh dhe deciziv. “Kane ndryshuar skenaret: ja detajet.”
Inter Club Staff

Timo Werner eshte nje nga emrat e pare ne listen e Interit ne rast te largimit te Lautaro Martinez me destinacion Barcelonen.

Sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, ka nje te re per sa i perket klauzoles qe mund te liroje sulmuesin gjerman te Liepzig.

E perditshmja ne fakt, flet edhe per vleren e klauzoles, qe aktualisht eshte e fiksuar 50 milione euro, por qe mund te zbrese ne 50 milione euro ne rast se Red Bull nuk do e fitonte dot Bundesligen. Por me sa duket, nuk eshte gjithcka.

“Me Mertens, qe eshte shume afer, Conte do e kishte keshtu partnerin e duhur per ta vendosur prane Lukakut.”

“Por eshte e qarte se ata nuk do te mjaftonin per te qene kompetitiv ne nivelet me te larta.”

“Keshtu, zevendesuesi i vertete i Lautaros, pervec goditjes se madhe ne sulm, mund te jete pikerisht gjermani Wener.”

“Ne kontraten e tij eshte futur nje klauzole qe ben qe cmimi te jete i ndryshueshem. Ashtu si eshte 60 milione euro, ajo behet menjehere 50 nese Liepzig nuk fiton Bundesligen (qe me shume mundesi do te nodhe keshtu).”

“Kete klauzole e ka zbuluar pikerisht Marotta me ane te lidhjeve te tij me agjentet e gjermanit. Ky ka qene nje lajm i madh dhe i mire per Interin. Por kujdes edhe per dicka tjeter: klauzola nuk skadon me ne 30 qershor, por e verteta eshte se ajo skadon ne mesin e qershorit, ne daten 14 ose 15 qershor.”

“Keshtu kane ndryshuar edhe skenaret per Interin: nese do doje gjermanin, duhet te nxitoje, ka me pak se nje muaj kohe tashme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.