Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

972 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter zbarkon ne Kine per nje reality show per futbollin

Inter zbarkon ne Kine per nje reality show per futbollin
Ardi Deda

Nje reality show per futbollin, i ndjekur prej me shume se nje miliarde spektatore dhe deshira per te kultivuar talente te rinj dhe futbolliste me nivel ne Kine.

Inter do te marre pjese ne Football Dream, reality show kinez, qe pas suksesit te vitit te kaluar, edhe ne edicionin e dyte do te perpiqet te gjeje futbollistet me premtues ne Kine midis moshes 14 dhe 18 vjec. Do te jete Zé Maria ambasadori zikalter i programit me objektivin dhe qelllimin per te pare dhe gjykuar yjet e ardhshme. Inter do te shoqerohet dhe nje skuader tjeter europiane si Tottenham.

Football Dream ka nje audience prej me shume se nje miliarde spektatore. Nepermjet televizionit, mediave te reja dhe aktiviteteve te ndryshme promovuese, eshte bere popullor ne te gjithe shtetin Kinez. Programi eshte realizur me bashkepunimin e Shtetit kinez dhe Ministrise se Edukimit Kineze qe me nje perpjekje te madhe synojne mbi futbollin per te perfshire shume te rinj qe te praktikojne sportin.

 

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags