Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

354 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohen detajet e rinovimit te Lautaros: “E pabesueshme, por Marotta ka arritur qe te…”

Inter, zbulohen detajet e rinovimit te Lautaros: “E pabesueshme, por Marotta ka arritur qe te…”
Inter Club Staff

Jo vetem Romel Lukaku, por edhe Lautaro Martinez eshte rivitalizuar ne ndeshjen e fituar ndaj Lazios dy dite me pare.

Nje penallti e fituar, nej gol i 3-1, por qe ka pasuar nje ndeshje shume te mire ne pergjithesi, qe ka nxjerre ne pah nje Lautaro ne forme.”

“Nje vit me pare ne kete kohe, Lautaro Martinez ndihej nje lojtar i Barcelones dhe nuk e kishte shume mendjen ne Milano.”

“Por sot, Toro, qe eshte zgjedhur edhe si testimonial i Suning per Vitin e ri Kinez, ka ne mendje vetem Interin dhe deshiron te arrije ate qe miku i tij Icardi nuk arriti dot.”

“Deshiron te fitoje dicka me zikalterit. Per firmat e rinovimit deri ne 2024 do duhet te pritet te pakten fundi i muajit, ku priten ne Milano perseri agjentet e tij.”

“Ata kane pasur tre takime me Beppe Marotten dhe Piero Ausilion, e ne keto takime eshte certifikuar marreveshja ndermjet paleve.”

“Ne kete marreveshje, Beppe Marotta ka bere nje pune te mrekullueshme, duke qene se jo vetem do te zgjatet kontrata, por ka edhe ndryshime te rendesishme.”

“Marotta ka arritur te zhduke nga kontrata e tij klauzolen e largimit, dicka qe nuk praanohej ne fillim nga agjentet e tij.”

“Por nder te tjera, Lautaro Martinez ka kaluar nga 2,5 milione euro ne sezon ne 4,5 milione euro ne sezon te cilave do i shtohen edhe disa bonuse.”

“Ashtu si e permendem edhe me lart, e reja me e rendesishme nderkohe eshte klauzola e largimit qe nuk do te kekzistoje me, nje praktike kjo qe si pelqen fare Marottes.”

“Kjo politike ka gjetur edhe dakordesine e Ausilios, qe edhe pse ne kohen e tratatives me Racing Avallaneda, me kerkese te agjenit te lojtarit, u pranua kjo kerkese.”

“Nderkohe qe Icardi kishte nje klauzole largimi ne ate moment prej 110 milione eurosh, ai kerkoi 1 milione euro me shume se klauzola e Icardit per te pranuar dhe prandaj u vendos shuma 111 milione euro.”

“Qe ne ate kohe Interi ishte i bindur se kishte ne dore nje thesar te vertete te se ardhmes, e me pas gjithcka eshte konfirmuar edhe ne fushe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.