Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

192 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohen edhe detajet e kontrates se re te Dimarcos: “Ja sa milione euro do te perfitoje ai. Kontrate ne stil Barella dhe Lautaro?”

Inter, zbulohen edhe detajet e kontrates se re te Dimarcos: “Ja sa milione euro do te perfitoje ai. Kontrate ne stil Barella dhe Lautaro?”
Inter Club Staff

Pas Bastonit, Lautaros dhe Barelles, tashme e ka radhen te rinovoje me Interin edhe Federico Dimarco.

Lojtari do te rinovoje dhe kete e lajmeron Corriere dello Sport, qe diten e sotme ka zbuluar disa lajme te reja ne lidhje me kete rinovim.

“Edhe pse eshte perfolur per disa komplikacione, duket se palet kane vullnetin e perbashket per te mbyllur sa me heret nje marreveshje.”

“Klubi deshiron te mbaje ne skuader nje produkt te akademise se saj dhe Dimarco deshiron te qendroje te skuadra qe ka enderruar gjithmone te luaje.”

“Nderkohe, edhe financat ne kete marreveshje te re pritet te jene te rendesishme per Dimarcon qe per hir te vertetes sot paguhet vetem 600 mije euro.”

“Kontrata e tij aktuale skadon ne 2023. Nderkohe, kjo zgjatje kontrate do te behet me nje afat te ri deri ne vitin 2026.”

“Lojtari do te kaloej direkt nga 600 mije euro rroge ne 1,6 milione euro rroge, ku do te perjashtohen bonuse te mundshme ne rast trofsesh.”

“Por ashtu si eshte parashikuar edhe te kontrata e Barella dhe Lataros, Dimarco do te marre nje rroge me te larte sa me shume vite te qendroje tek Interi.”

“Pra, do te jete nje rroge ne stil Barella dhe Lautaro. Ai do e filloje me nje page prej 1,6 milione euro por nese qendron tek Interi deri ne fund te kontrates, paga e tij mund te shkoje edhe ne 2,4 milione euro ne sezon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.