Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2022

Scroll to top

Top

256 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohen objektivat ne krahun e majte: “Ja tre emrat ne listen e Interit: njeri prej tyre luan me…”

Inter, zbulohen objektivat ne krahun e majte: “Ja tre emrat ne listen e Interit: njeri prej tyre luan me…”
Inter Club Staff

Nje nga repartet me te paplotesuar te Interit ne kete moment mbetet ai i krahut te majte, nje repart qe shikon Young, Perisic dhe Darmian pjese.

Por pa harruar edhe Hakimi dhe D’Ambrosio qe mund te luaje ne kete krah. Shume zgjidhje, por asnje nuk eshte perfundimtare.

Sipas Corriere dello Sport, tre jane emrat me te nxehte te Interit ne kete krah per muajin janar kur te hapet merkato.

“Ne klubin zikalter kane filluar te levizin qe ne kete moment per te gjetur nje zgjidhje duke perpiluar edhe nje liste me tre lojtare.

Nder te tjera, keta jane lojtare qe luajne ose shume pak, ose nuk luajne fare, dhe ky eshte nje problem tjeter. Por le ti marim me radhe.”

EMERSON DHE MARCOS ALONSO – “Italo-braziliani, qe ka qene objektivi i pare i Interit, aq shume sa ishte shume afer nje transferimi ne vere.”

“Deri me tani ka luajtur vetem shume pak minuta ne Champions League, dhe shume pak ne Premier League.”

“Ai nuk shihet aspak si titullar dhe perpara ndeshjes ne Champions, kishte luajtur per here te fundit ne 26 shtator.”

“Nderkohe Marcos Alonso ka kohe qe nuk luan sepse ka pasur nje zenke te rende me Lampard dhe eshte pare ne mesin e lojtareve te grumbulluar vetem ditet e fundit.”

“Tekniku anglez ka kerkuar qe te beje te harrohet episodi ne dukje, por nuk ka aspak lajme te mira per nje te ardhme te lojtarit ne Londer.”

FIRPO – “Firpo eshte nje profil qe pelqehet shume ne shtepine Inter, aq shume sa ai mund te perdorej edhe si lojtar shkembimi per te ulur cmimin e Lautaros.”

“Barcelona e vleresonte kartonin e tij me cmimin 40 milione euro, nje shifer shume e larte kjo per nje lojtar si ai nga ana e Interit.”

“Por sipas shtypit spanjoll, bisedimet kane filluar perseri dhe ai mund te vije ne huazim gjate muajit te janarit.”

“Keshtu, keta te tre jane tre lojtaret qe mund te vine tek Interi ne krahun e majte. Pak a shume, te njejtet qe jane perfolur edhe 2 muaj me pare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.