Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

282 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohen prapaskena te tjera: “Handanovic i tha Sarrit: ‘perse nuk e bere si Bielsa?’. Nderkohe Sarri i ka…”

Inter, zbulohen prapaskena te tjera: “Handanovic i tha Sarrit: ‘perse nuk e bere si Bielsa?’. Nderkohe Sarri i ka…”
Inter Club Staff

“Perse nuk e ndalet lojen? Sarri, perse nuk e ndalet lojen? A behet dicka e tille?”. Keto kane qene fjalet e Samir Handanovic menjehere pas perfundimit te ndeshjes ne drejtim te teknikut te Lazios.

“Po une cfare te beja tjeter? Me shume se sa te ngrija duart ne drejtim te lojtareve te mi per ti thene ndaluni, cfare mund te beja?”, eshte pergjigjur ndaj kapitenit te Interit tranjeri i Lazios.

E nderkohe, pak sekonda me vone ka ardhur edhe kunderpergjigjja e Handanovic i cili i ka thene: “Mund ta beje si Bielsa, e mban mend Bielsen?”

Kete tregon La Gazzetta dello Sport e cila zbulon te gjithe dialogun Samir-Sarri, dhe hedh poshte fjalet e teknikut te Lazios ne konference per shtyp qe tha se Interi duhet ta kishte nxjere topin vete.

Ai u mundua te mbroje skuadren e tij perpara mediave, por tranjeri i Lazios me sa duket nuk ka qene aspak dakord me ate qe ndodhi.

“Episodi i 2-1 me Felipe Anderson qe shenon pasi i kalon perpara Dimarcos qe ishte i shtrire dhe i demtuar ka qene teper i rende per syte e tifozeve.”

“Por Samir ka shkuar edhe me tej. Ka kujtuar ate te famshmin 28 prill 2019, Leeds-Aston Villa, kur te zotet e shtepise shenuan 18 minuta nga fundi ne mes te protestave sepse nje lojtar i Aston Villa ishte i shtrire ne toke.”

“Pas shume perplasjesh dhe nje sherri te shkaktuar ne fushe, El Loco i jep urdher skuadres se tij qe te lene Aston Villen te shenojne pa rezistence sepse ajo qe kishin bere ishte anti-sportive.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.