Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

414 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohen te gjitha detajet. Sport Mediaset: “Ja prapaskena e madhe e merkatos. Agjentet po punonin per te mbyllur…”

Inter, zbulohen te gjitha detajet. Sport Mediaset: “Ja prapaskena e madhe e merkatos. Agjentet po punonin per te mbyllur…”
Inter Club Staff

Nga Suning ka ardhur menjehere nje jo e pa menduar gjate, e qe nuk ka lene vend aspak per te levizur ne kete drejtim.

Objektivi, me sa duket, i kesaj merkatoje janari, eshte qe te ulet numri i lojtareve ne skuader dhe te ulet edhe tavani i rrogave.

Ja pse, me cdo probabilitet, shkembimi i hipotezuar ndermjet Christian Eriksen dhe Edin Dzeko nuk do te mbyllet.

Por ne oret e fundit, sipas Sport Mediaset, kjo ide merkatoje ka qene me shume se sa nje thashethem i thejshte i merkatoje.

“Gjithcka ka qene super konkrete: aq shume sa agjentet jane vene ne pune per te provuar per te vene ne kembe kete tratative.”

“Agjentet e provuan: shkembimi Dzeko-Eriksen ne pamje te pare dukej si nje shkembim qe do te ndihmonte dy skuadrat.”

“Boshnjaku eshte i palumtur te Roma dhe ka pasur probleme me tranjerin dhe Eriksen nuk ka shanset e duhura me Conten tek Interi. U duk si nje hipoteze perfekte per te dy.”

“Por me sa duket kinezet kane thene direkt jo: asnje lojtar ne hyrje per Interin. Shkembimi i huazimeve nuk mund te behet sepse Interi i bie te zgjeroje akoma me shume librin e saj te pagave.”

“Ne kete moment, per Eriksen mbeten gjalle vetem disa pista angleze, edhe pse cdo dite qe kalon, mundesite qe ai te qendroje ne Milano, rriten dita-dites.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.