Inter Club Albania | October 4, 2022

586 views

Inter, zbulohet arsyeja se pse Conte nuk e futi Sensin sot ne fushen e lojes: “E kishte fajin vetem…”

Sot Interi nuk arriti te fitonte dot ndeshjen e saj ndaj Sampdorias ne Marassi, dhe e humbi ate me rezultatin 2-1.

Gjithcka erdhi edhe si pasoje e shansit te paket te zikalterve, te cilet fillimisht humben edhe nje penallti.

Por Sampdoria diti se si te linte Interin te luante, por golat ti shenonte vete me kundersulme vdekjeprurese.

Goli i pare u shenua nga Candreva nga pika e bardhe e penalltise ndersa goli i dyte nga nje tjeter ish-interist, Keita.

Por shume pyeten veten se pse ne kete ndeshje Conte nuk e futi Sensin ne fushen e lojes, edhe pse ajo ka qene nje levizje natyrale e teknikut zikalter kohet e fundit.

Per shembull, ne momentin qe Interi shenoi goli ne 2-1, kishte ende edhe shume minuta loje dhe Sensi mund te kishte qene nje karte fituese.

Por me sa duket, e verteta eshte se Conte do te kishte deshiruar me gjithe shpirt qe te kishte pasur mundesi te fuste Sensin ne fushen e lojes, por terreni shume i keq nuk e ka ‘lejuar’ ate.

Sipas Contes, te fusesh nje lojtar si Sensi qe eshte shume i brishte perpara demtimeve muskulare ne nje terren si ai ne Marassi sot, do te kishte qene nje vetevrasje.

Prandaj, ai zgjodhi qe ta ruaje Sensin e fresket per ndeshjen ndaj Romes, ku ai mbase mund ta nise edhe nga minuta e pare si titullar.