Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

523 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet cmimi i De Vrij ne merkato: “Ne veren e ardhshme Raiola do te tentoje ta shese per plot…”

Inter, zbulohet cmimi i De Vrij ne merkato: “Ne veren e ardhshme Raiola do te tentoje ta shese per plot…”
Inter Club Staff

Inter ne kete moment eshte midis te ardhmes dhe te tashmes, nderkohe qe eshte ne lufte per tre kompeticione.

Inter po leviz me kujdes per te planifikuar sesionin e ardhshem te merkatos por nje nder emrat qe duhet pasur me shume kujdes eshte Stefan de Vrij.

Ai eshte ne skandence kontrate ne 30 qershor 2023, dhe ka ardhur tek Interi ne 2018 nga Lazio me parameter zero.

Inter nuk deshiron ta humbase me zero dhe ai ose do te rinovoje, ose do te largohet qe ne veren qe vjen me Mino Raiola qe po ben gjithcka per kete gje.

“Inter mund te vendose ta shese De Vrij perpara nje oferte te rendesishme per shkak te kontrates se tij ne skadence ne radhe te pare.”

“Ai ne qershor do te jete fiks nje vit nga fundi i kontrates se tij me Interin dhe deri me tani nuk ka pasur ndonje sinjal rinovimi.”

“Por sa mund ta shese Interi De Vrij? Me sa duket Raiola ka marre impulset e para nga Interi dhe klubi zikalter deshiron per te te pakten 20 deri ne 25 milione euro.”

“Keto para do te perdoreshin me vone direkt per nje zevendes te tij, ku emri me i perfolur eshte ai i Bremer i Torinos qe sapo ka rinovuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.