Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

421 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet edhe oferta zyrtare qe Marotta i ka bere Brozovic dje ne takim: “Ja shifrat. Asnje euro me shume se…”

Inter, zbulohet edhe oferta zyrtare qe Marotta i ka bere Brozovic dje ne takim: “Ja shifrat. Asnje euro me shume se…”
Inter Club Staff

Me sa duket ka ardhur edhe momenti i madh qe te gjithe kane pritur prej muajsh ne shtepine zikalter.

Diten e djeshme ka nisur zyrtarisht edhe tratativa e Interit me agjentet e Marcelo Brozovic per zgjatjen e kontrates se lojtarit.

Vullneti i klubit eshte bere i ditur dje me Marotten qe ka treguar se Interi deshiron te vazhdoje te besoje te kroati.

Nderkohe, nga ana tjeter nuk ka ardhur asnje sinjal negativ por perfaqesuesit e Brozovic jane shprehur te kenaqur per kete vullnet.

“Keshtu, dje jane hedhur bazat e para per ate qe mund te ndodhe shume shpejt. Ndoshta, brenda dy javesh mund te kemi nje kontrate te re.”

“Por Marotta ka qene i qarte edhe per shifrat” – tregon Corriere dello Sport qe zbulon edhe oferten e Interit per lojtarin.

“Drejtuesit e klubit zikalter kane thene shume qarte se oferta e Interit nuk mund te shkoje asnje cent me shume se 5,5 milione euro.”

“Nderkohe qe lojtari kerkon te 1 milione eurom e shume, ai e di shume mire se Interi po ben nje sakrifice per te dhe nje marreveshje mund te gjendet shume shpejt. Inter ka kuptuar dje se shanset qe Brozo te qendroje jane shume me te larta se nje largim i mundshem i tij me zero ne fund te sezonit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.