Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

307 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet gjesti i madh i Lautaros qe ka gezuar tifozet jashte mase: “Ai ka nderhyre vete ne tratative per…”

Inter, zbulohet gjesti i madh i Lautaros qe ka gezuar tifozet jashte mase: “Ai ka nderhyre vete ne tratative per…”
Inter Club Staff

Ai nuk e ka fshehur aspak dhe faktet konfirmojne totalisht fjalet e tij: Lautaro Martinez, sapo ka deshtuar tratativa me Barcelonen, eshte perfshire totalisht ne projektin Inter.

Ai ka dhene shpirtin per misionin kampionat te zikalterit, pertej cdo veshtiresie qe ka pasur klubi jashte fuhes se lojes.

Keshtu, horizonti i tij tashme eshte i gjithi i ngjyrosur zikalter. Per te tashmen, por edhe per te ardhmen qe pritet te jete po e tille.

Aq shume, sa Corriere dello Sport ne numrin e saj te perditshem ka zbuluar nje gjest te madh te lojtarit ne drejtim te klubit per sa i perket rinovimit te kontrates.

“Me siguri qe ai gol qe shenoi dje mund te jete nje nga golat me deciziv te Interit ne kete sezon ku zikalterit mund te fitojne Serie A.”

“Per tu festuar bashke me golin eshte edhe rinovimi i kontrates, per te cilen mungojne vetem shume pak detaje per tu bere realitet.”

“Por nuk eshte nje rastesi qe ne kete tratative lojtari argjentinas ka dhene nje kontribut direkt duke i treguar te gjitheve deshiren e tij.”

“Ka qene ai personalisht qe i ka komunikuar Interit se do te pranonte edhe nje rroge me te ulet nga ajo qe i ka ofruar Barcelona, pra do te pranonte nje kontrate te re edhe me 5 milione euro ne sezon.”

“Per sa i prekt te tjerave, Lautaro medon se ka perpara shume vite te tjera ku ai do te meritoje edhe nje rroge me te larte. Nje gjest ky qe eshte vlersuar shume edhe nga tifozet zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.