Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

574 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet goditja e pare e 2021-2022? “Marotta po tenton gjithcka per te rikthyer ne Milano…”

Inter, zbulohet goditja e pare e 2021-2022? “Marotta po tenton gjithcka per te rikthyer ne Milano…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme u perfol per nje lajm se Interi tashme i ka vendosur dy largimet e para nga skuadra per sezonin e ri.

Sipas asaj qe ka treguar diten e djeshme calciomercato.com, me sa duket Marotta po punon qe tani per largimin e Young dhe Kolarov.

Te dy lojtaret jane ne skadence kontrate ne fund te sezonit, por ata jane lajmeruar se nuk do te kete asnje rinovim per ta.

Keshtu, edhe serbi (qe sapo ka ardhur nga Roma) por edhe anglezi qe e ka humbur vendin e titullarit, nuk kane te ardhme ne Milano.

Dhe keshtu po flasim per dy lojtare qe luajne ne te majte. Por kush do te vije ne vend te tyre tek Interi?

“Me sa duket ne krye te listes eshte nje produkt “bio” i zikalterve si Federico Dimarco qe ndodhet ne huazim te Verona.”

“Lojtari ka bere me te vertete nje sezon fantastik me fanellen e veronezeve dhe klubi aktual ka te drejten e blerjes mbi te, por fakti qe Interi ka nje te drejte prej 50% te shifres se shitjes mbi te, i thjeshton gjerat.”

“Marotta po tenton gjithcka per te rikthyer ne Milano lojtarin italian, dhe e shikon ate si nje nga dy blerjet qe do te behen per krahun e majte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.