Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

875 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet kerkesa e cmendur e Lotitos per te dhene Acerbin: “I ka thene Marottes se kerkon ne kembim…”

Inter, zbulohet kerkesa e cmendur e Lotitos per te dhene Acerbin: “I ka thene Marottes se kerkon ne kembim…”
Inter Club Staff

Qe Inter po kerkon nje mbrojtes, kjo eshte nje histori e njohur tashme sepse e kane pranuar te gjithe ne klubin zikalter.

E ka thene disa here vete Simone Inzaghi, por e ka thene edhe Beppe Marotta ne intervisten e tij te fundit.

Per hir te vertetes, skuadra zikalter ka nje vend bosh i cili eshte lene nga largimi i Andrea Ranocchias me parameter zero.

Deri me tani, emrat kane qene te ndryshem, por duket se per Acerbin per shembull, i cili eshte i preferuari i Inzaghit, Lazio dhe Lotito kane nje kerkese te cmendur.

“Edhe pse Acerbi nuk eshte aspak ne planet e Lazios per te ardhmen, Lotito kerkon nje shifer jashte merkatos per te”.

“Jashte merkatos sepse ai kerkon 5 milione euro per nje lojtar 34 vjecar qe nuk ka asnje te ardhme ne Rome por mbi te gjitha, qe ka nje kontrate shume te shtrenjte”.

“Eshte nje operacion qe nuk ben sens per Interin nese do te vinte me parameter zero dhe me nje kosto shtese prej 5 milione eurosh, eshte e sigurt qe nuk do te behet”.

“Normalisht Inzaghi nuk do te ishte i lumtur sepse ka kerkuar perpara te gjithe te tjereve Acerbin duke qene se e vlereson shume dhe ka punuar me te ne te kaluaren”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.