Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

432 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet marreveshja sekrete e zikalterve me Veronen: “Interi ka vendosur te shese tek ata…”

Inter, zbulohet marreveshja sekrete e zikalterve me Veronen: “Interi ka vendosur te shese tek ata…”
Inter Club Staff

Federico Dimarco eshte nje nga lojtaret qe jepet si i sigurt per tu transferuar tek Interi e sezonin e ardhshem.

Italiani qe ka bere shume mire ne kete sezon dhe qe ka qene nje nder me te miret e Verones duket eshte shume afer rikthimit.

Ai ka dale nga akademia e Interti dhe ky eshte nje motiv me shume qe klubi zikalter te ndihet krenar per formen e tij.

Por La Gazzetta dello Sport zbulon nder te tjera diten e sotme ate qe ajo e cileson si “Marreveshje sekrete per Dimarcon”.

“Ne fakt, Interi ka pasur nje marreveshje sekrete me Veronen: e gjitha ka qene shume e thjeshte. Une te jap Dimarcon me te drejte blerje, por e dua perseri po vete.”

“Pra, 6,5 e drejta e blerjes dhe Interi qe ruan 50% te kartonit ne rast se Verona e blinte dhe e shiste diku tjeter. Me pak fjale, Verona duhet ta shese ate te nje klub tjeter me shume se 13 milione euro qe te shohe fitim. Dicka e pamundur ne kete moment.”

“Pikerisht per kete arsye, ne kete mes ndermjet paleve ka nje “marreveshje zoterinjsh” (gentleman agreement) qe Dimarco e kthehet ne Milano por Interi do te duhet te sakrifikoje nje lojtar.”

“Zikalterit duket se do te sakrifikojne Radu, i cili do te kaloje te Verona pikerisht ne kembim te Dimarocs dhe qe Verona te mos perdore te drejten e blerjes mbi te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.