Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,093 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet mesazhi qe Beppe Marotta ka lene per Lukaku ne fund te takimit: “Tani te takon ty qe te…”

Inter, zbulohet mesazhi qe Beppe Marotta ka lene per Lukaku ne fund te takimit: “Tani te takon ty qe te…”
Inter Club Staff

Nje enderr qe mund te transferohet ne realitet. Ky eshte misioni qe Romelu Lukaku ka dhe qe deshiron ta beje realitet shume shpejt.

Ai po tenton qe me te gjitha kushtet te rikthehet tek Interi dhe deshiron te binde Chelsean qe ta lere te lire.

Por cfare ka dale ne pah nga takimi me avokatin e tij dy dite me pare? Corriere dello Sport flet ende per kete gje edhe sot.

“Portat jane hapur mire e mire kesaj radhe. Lukaku nuk ka qene kurre kaq prane rikthimit tek Inter sepse ai po ben gjithcka vete.”

“Inter e ka takuar agjentin dhe avokatin Sebastien Ledure dhe nder te tjera, i ka lene nje mesazh te rendesishem per Lukaku.”

“Me sa duket, Marotta i ka thene: “Lukaku eshte i mirepritur, por kemi dy kushte: me Chelsea duhet te negocioje vete dhe gjithcka duhet te behet brenda dates 30 qershor.”

“Mesazhi eshte marre nga Lukaku dhe ka filluar menjehere kontaktet e tij me skuadren e Chelsea per te bere realitet kete kalim.”

“Nuk eshte e thjeshte per Interin, por edhe per Chelsea nuk eshte e thjeshte te mbaje ne skuader nje lojtar qe e ka blere 115 milione jashte skuadre. Nese nuk behet kete vere, mbase nuk ka per tu bere kurre. Por shanset nuk jane aspak te vogla qe kjo gje te ndodhe tashme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.