Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

312 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet oferta e fundit qe do i behet Ivan Perisic: “Ja detajet. Klubi po mendon ti ofroje atij nje…”

Inter, zbulohet oferta e fundit qe do i behet Ivan Perisic: “Ja detajet. Klubi po mendon ti ofroje atij nje…”
Inter Club Staff

Me sa duket mund te ndodhe dicka shume e rendesishme per sa i perket qendrimit te Ivan Perisic ne Milano.

Nje lajm i tille vjen edhe ne keto ore nga Kroacia, te cilet tregojne me vendosmeri se qendrimi i tij ne Milano mund te jete nje hipoteze shume e mundshme.

Per kete gje ka folur televizioni publik HRT e cila ka treguar te rejat e fundit qe kane marre vesh nga burime prane lojtarit.

“Me sa duket, drejtuesit e Interit do te takohen me agjentet e Perisic fiks perpara pushimeve te krishtlindjeve.”

“Ne kete takim do te flitet per nje rinovim te mundshem me zikalterit per kontraten aktuale qe skadon ne 2022 deri ne 2024.”

“Aktualisht lojtari perfiton 5 milione euro ne sezon ndersa Interi eshte gati te paguaje per te nga 3,5 milione deri ne 4 milione ne sezon per dy vitet e ardhshme nese ai rinovon.”

“Ne kete sezon Perisic ka luajtur 16 ndeshje me Interin ne te gjitha kompeticionet duke shenuar tre gola dhe duke dhene nje assist.”

“Pas golit ndaj Napolit, Perisic – kujton HRT – eshte bere lojtari i Kroacise me me shume gola te shenuar ne Itali.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.