Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

51 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet prapaskena e madhe per Dybala: “Marotta ra dakord me Paratici, por me pas…”

Inter, zbulohet prapaskena e madhe per Dybala: “Marotta ra dakord me Paratici, por me pas…”
Inter Club Staff

Nderkohe qe Juventusi ne veren e 2019 po tentonte te futej ne mes te Interit dhe Lukaku per te rrembyer kete te fundit, Beppe Marotta nuk qendronte duarkryq.

Me sa duket, administratori i deleguar i zikalterve, kishte nisur nje tratative te mirefillte per te rrembyer nga Torino argjentinasin.

Gjithcka e zbulon diten e sotme gazeta shume afer Juventusit, Tuttosport, e cila zbulon edhe detaje per kete.

Ata nder te tjera shkruajne: “Ka qene nje moment kur Interi dhe Juventusi kane qene shume afer te benin nje nga marreveshjet qe do te perflitej per dekada me radhe.”

“Po mendohej per nje shkembim te frikshem qe do te shikonte Icardin ne Torino dhe Dybala me bluzen zikalter.”

“Per disa dite me radhe, kjo u be shume e mundshme dhe palet ishin dakord parimisht, por me pas, dicka ndryshoi.”

“Juventusi u friksua sepse kjo marreveshje mund te kthehej ne nje boomerang te frikshem per te ardhmen.”

“Paratici qe kishte rene dakord parimisht me Marotten per kete shkembim, duket se eshte ndaluar (nga dikush siper tij?) per te mos e bere kete shkembim. Se si perfundoi gjithcka me pas te gjithe e dime.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.