Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

419 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet prapaskena e trishte me Perisic: “Interi i kishte bere me dije lojtarit se duhet te…”

Inter, zbulohet prapaskena e trishte me Perisic: “Interi i kishte bere me dije lojtarit se duhet te…”
Inter Club Staff

Kunder shume parashikimeve, Ivan Perisic, pas disa muajsh si i paragjykuar, duket se ka fituar nje vend titullari te Interi.

Aq shume sa ai ka sfiduar i vetem Ashley Young, dhe duket se ja ka rrembyer edhe vendin e te preferuarit ne syte e Contes.

Kroati qendroi ne Milano pas mos blerjes nga ana e Bayern Munich ne drejtim te tij dhe menjehere eshte pare i perulur dhe eshte vene ne dispozicion te Contes.

Por duket se ai eshte nje nga lojtaret me te rendesishem per Interi nne kete moment, duke qene se ndihma e tij ka qene e cmuar ne dy ndeshjet e fundit.

Por ka qene pikerisht Calciomercato.com ec ila ka treguar se si Perisic ka pasur nje prapaskene te trishte ne vere ne lidhje me nje qendrim tek Interi.

Sipas tyre, Interi kishte zgjedhur edhe zevendesin e Perisic dhe i kishte thene atij qe mund te gjente nje skuader tjeter pa problem.

“Young dukej titullari i padiskutueshem tek Interi ne te majte dhe per kete motiv, Perisic, kampion Europe me Bayern, e ka nisur si nje nendetese rrugetimin e tij.”

“Nga poshte, por gati te hidhej ne sulm. Manchester United kishte marre informacione per te, po ashtu edhe Tottenham, por nje oferte nuk erdhi kurre.”

“Interi i kishte thene lojtarit qe mund te gjente nje skuader sepse ata po mendonin per Emerson Palmieri, por duket se kjo nuk e ka goditur aspak Perisic por e ka motivuar per te bindur Conten akoma me shume me pune. Rezultatet jane ne syte e te gjitheve.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.