Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

324 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet shifra e vertete e blerjes se Dumfires nga PSV: “Eshte zbuluar nga publikimi i bilancit te hollandezeve.”

Inter, zbulohet shifra e vertete e blerjes se Dumfires nga PSV: “Eshte zbuluar nga publikimi i bilancit te hollandezeve.”
Inter Club Staff

Me sa duket diten e djeshme vone eshte publikuar edhe bilanci i PSV ne Hollande dhe kane dake ne pah detaje te rendesishme.

Klubi hollandez ka treguar se humbjet ne bilanc jane rreth 21 milione euro, por te gjitha jane humbje qe vine kryesisht nga mungesa e tifozeve ne stadium.

Nderkohe, ajo qe ka rene tjeter ne sy eshte fakti se si merkato i ka dhene nje ndihme jo te vogel klubit te PSV.

Sipas dokumenteve te publikuara, vetem nga shitja e Donyell Malen te Borussia Dortmund dhe Denzel Dumfries tek Inter, ata kane arritur ta mbyllin me plus merkaton.

“Ne kete menyre eshte zbuluar edhe shitja e Denzel Dumfries tek Interi dhe shifra e sakte qe ata kane perfituar.”

“Eshte perfolur shume ne fillim per nje shifer rreth 15 milione euro por Interi ka paguar me pak se kaq per sherbimet e ish-kapitenit te PSV.”

“Klubi zikalter ka paguar 12,33 milione euro per te marre sherbimet e hollandezit te krahut te djathte ne vere.”

“Nderkohe, nese shohim sot vleren e tij sipas transfermarkt, ai vlen te pakten 18 milione euro dhe eshte i destinuar tek kushtoje edhe me shume ne te ardhmen e afert”, tregon Eindhovens Dagblad.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.