Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

354 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet skema e Contes: “Akush nuk e di, por quhet ‘makina me 5 koka’: behet fjale per…”

Inter, zbulohet skema e Contes: “Akush nuk e di, por quhet ‘makina me 5 koka’: behet fjale per…”
Inter Club Staff

Inter ne ndeshjet e fundit ka pasur nje ide shume te qarte. Normalisht ka qene marka e Antonio Contes mbi zikalterit, te cilet pasqyrojne tranjerin e tyre jo vetem ne planin karakterial.

La Gazzetta dello Sport tregon se si gjithcka ka ndryshuar te Interit dhe se si kane ardhur kenaqesite ne Appiano.

“Nje dite, tekniku i shpjegoi te gjitheve se kishte kaluar nga sulmi me kater lojtare fiks – i famshmi 4-2-4 i koherave te Barit – ne nje prodhim me te mire sulmues me pese lojtare, dhe keshtu kaloi te 3-5-2.”

“Ai e ka quajtur kete skeme “makina me 5 koka’. Pra, dy sulmuesit, dy lojtaret e krahut dhe nje mesfushor qe sulmon gjithmone zonen kundershtare, qe tek Interi ehste Barella.”

“Ai i le vend Brozovic dhe Eriksen qe te mbajne topin dhe te bejne levizjet e duhura ne kohen e duhur.”

“Por ketu i shtohen edhe mbrojesat e qendres qe ne momente te caktuara duken ne zonen kundershtare.”

“Nga skuadra titullare sot per sot, vetem Bastoni dhe Eriksen nuk kane arritur te shenojne dot ne Serie A per kete sezon.”

“Por sekreti fillestar i ketij Interi ka te beje edhe me menyren se si skuadra po punon cdo dite ne Appiano Gentile.”

“Conte ka ndertuar nje Inter total, nje Inter qe i ben levizjet permendesh. E famshmja stervitje “11 kunder 0″ ne Appiano Gentile qe eshte nder me te rendesishmet per ate, duket se ka sjelle edhe ate gol te 2-0 ndaj Milanit qe po ben xhiron e botes per bukurine e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.