Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

1,682 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Zhang i shtang te gjithe ne klub? “I ka thene Marottes dhe Inzaghit se nuk eshte e mundur te…”

Inter, Zhang i shtang te gjithe ne klub? “I ka thene Marottes dhe Inzaghit se nuk eshte e mundur te…”
Inter Club Staff

13 dite nga fundi i merkatos dhe Inter ka ende pak rruge per te bere sepse i mungon nje goditje ne prapavije.

Eshte nje mbrojtes qe zikalterit po e kerkojne, edhe pse veshtiresite nuk jane te vogla duke pare situaten financiare me buxhetin.

“Objektivi i pare eshte Manuel Akanji i Borussia Dortmund, me klubin gjerman qe vazhdon te kerkoje per te 20 milione euro”.

Keshtu shkruan Corriere dello Sport, e cila tregon me vone: “Skenari mund te ndryshoje nese Borussia do te ule kerkesat e saj”.

“Ose per shembull, nese Dortmund i rinovon kontraten me nje vit lojtarit dhe me pas e huazon per nje sezon tek Inter”.

“Dialogu me ta ka nisur, por ka nje problem te madh nese kjo gje nuk ndodh dhe nese Dortmund vazhdon te kerkoje parate fillestare pa u lekundur”.

“Ka qene Steven Zhang qe ka shtangur edhe Marotten edhe Inzaghin duke thene se parate e Casadei nuk mund te perdoren dot per te”.

“Kjo do te thote se Inter nuk mundet te paguaje dot shifren qe Dortmund kerkon. Te pakten per momentin eshte kjo situata”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.