Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

780 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Zhang ka shpenzuar 100 milione per Conten: do shpenzoje akoma. Jo dy goditje por tre te tilla!

Inter, Zhang ka shpenzuar 100 milione per Conten: do shpenzoje akoma. Jo dy goditje por tre te tilla!
Inter Club Staff

Interi ne turne ne Kine por Marotta dhe Ausilio kane mberritur me heret ne Itali dhe mediat kane filluar ti bejne jehone ketij fakti. 

Me sa duket, ka te beje  vetem me merkaton rikthimi i tyre ne Itali me shpejt se pjesa tjeter e klubit zikalter.

Keshtu, duke u rikthyer ne Milano, ata do te tentojne te shkelin gazin ne operacionet e mbetura pezull ne hyrje por edhe ne dalje te merkatos duke tentuar keshtu qe te kenaqin Antonio Conten per sezonin qe sapo ka filluar.

Nderkohe, Corriere dello Sport nenvizon: “Zhang ka investuar deri me tani per blerjet e kerkuara nga Conte nje shifer me te larte se 100 milione euro (duke perfshire edhe bonuset).”

“Te gjitha keto para te shoenzuara duke respektuar Fair Play Financiar dhe klubi eshte gati qe te beje sakrifica te tjera ne merkato.”

“Por duke pare se me shitjen e Radja Nainggolan. Borja Valero (i pelqen shume Genoas dhe Fiorentines) si dhe te Joao Mario (kujdes nga Monaco), Interi do te duhet te hidhet ne gare edhe per nje mesfushor tjeter per te kompletuar skuadren.

“Kjo gje perkthehet se Zhang nuk do i dhuroje Contes vetem dy sulmuesa, por ne total 3 lojtare: 2 sulmues dhe nje mesfushor.”

“Nderkohe, per Lukakun gjerat jane pezull per momentin sepse ideja eshte qe 85 milione euro do te ishin ne rregull nese do te shpenzoheshin nese perfshihen disa bonuse, por cash vetem per kartonin e tij zikalterit nuk jane dakort.”

“Por qe Interi te levize me lirshmeri ne merkato, klubi ka nevoje edhe per disa shitje, gje e cila nuk po ndodh deri me tani edhe pse lista eshte shume e gjate.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.