Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

1,934 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Zhang ka vendosur perfundimisht: “Ja fraza qe i ka thene drejtuesve: eshte e sigurt qe une nuk…”

Inter, Zhang ka vendosur perfundimisht: “Ja fraza qe i ka thene drejtuesve: eshte e sigurt qe une nuk…”
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport diten e sotme largon cdo pike te vetme dyshimi: Steven Zhang nuk ka asnje qellim per tu larguar nga Interi dhe per ta shitur klubin.

Pavarsisht veshtiresive te medha nga ana ekonomike-financiare, presidenti zikalter nuk deshiron te humbase kontrollin e klubit, per te cilin, ka nje plan te qarte.

“Nuk shet. Kjo sepse eshte e kote qe te shihet verdalle. Nuk ka per momentin ndonje qe mund te paguaje aq sa vlen Interi per Zhang”.

“Por nderkohe, ne ditet e fundit, zerat per largimin e tij te mundshem jane shtuar disi nga disa media ne Itali”.

Gjithesesi, edhe pse disa eksperte thone te kunderten, Zhang ka dashur edhe njehere te qetesoje te gjithe e te hedhe poshte keto zera”.

“Pergjigja ka qene e qarte: nje jo e madhe. Presidenti nuk ka ndermend aspak qe te largohet nga drejtimi i Interit”.

“Per tu kuptuar me mire: kjo nuk do te thote se nuk do te ndodhe kurre dicka e tille, sepse asnjehere nuk i dihet cfare e ardhmja paraqet”.

“Por, fotografia aktuale eshte kjo: Zhang deshiron te qendroje dhe te vazhdoje ne drejtimin e Interit. Presidenti e ka thene me te gjitha menyrat kete gje”.

“Madje me qarte ja ka thene drejtuesve te tij, te cilet kane marre mesazhin: “Nuk ka asnje sinjal qe te tregoje se une do te largohem.”

“Perkundrazi, te gjitha projektet me Interin jane te gjitha afat mesem dhe afat gjate, dhe aspak afat shkurter.”

“Trofete e fituar ne fushen e lojes ne dy sezonet e fundit vetem kane forcuar vullnetin e Presidentit te Interit per te qendruar”.

“Ai per kete arsye ka blinduar edhe te gjithe stafin drejtues, ku mbi te gjitha i eshte rinovuar kontrata edhe Beppe Marottes dhe Piero Ausilios”.

“Kjo levizje eshte nje nga me te fortat qe ka bere Presidenti i Interit dhe qe ka dhene jo pak qetesi per te gjithe tifozet e Interit”.

“Fakti se binomi Ausilio-Marotta do te vazhdoje ne Milano eshte nje tregues se klubi ka drejtues te afte ne krye”.

“Pastaj, te kesh Marotten eshte si te kesh nje pasuri ne kasaforte: ne cdo rast, e di qe ke nje njeri adapt per te dale nga cdo situate dhe me eksperiencen e duhur”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.