Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 22, 2019

Scroll to top

Top

430 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi dhe statistika e tmerrshme ndaj gjermaneve tre heret e fundit qe kane vizituar San Siron

Interi dhe statistika e tmerrshme ndaj gjermaneve tre heret e fundit qe kane vizituar San Siron
Inter Club Staff

Zikalterit do te luajne sot ne Europa League ndeshjen e kthimit te 1/16 te Europa League. 

Interi do te perballet me gjermanet e Eintracht Frankfurt pas ndeshjes se pare se perfunduar 0-0 dhe per Spallettin ne kete moment ka vetem dhimbje koke: me shume se 10 jane lojtare qe do te mungojne ne kete ndeshje.

Disa do te mungojne sepse jane te demtuar, disa sepse jane te skualifikuar por ka edhe nga ata qe nuk mund te luajne se jane jashte listave te UEFA-s.

Nderkohe, Enitracht vjen ne Milano me shume pak mungesa dhe me nje Europa League te luajtur nga ana e tyre pothuajse perfekte deri me tani ku i kane te gjitha fitore dhe vetem nje barazim: pikerisht barazili ne ndeshjen e pare ndaj Interit.

Image result for inter wolfsburg

Por le te rikthehemi pas ne kujtime ne tre ndeshjet e fundit europiane kur skuadrat gjermane kane ardhur per te vizituar Milanon dhe per tu perballur me zikalterit.

Sipas asaj qe kujtojne mediat italiane sot, ne tre ndeshjet e fundit ndaj tyre Interi ka pesuar tre humbje.

Ka ndodhur ndaj Wolfsburg ne 1/8 te Europa League te sezonit 2014/2015 (2-1 per ata, Interi i eleminuar).

Ka ndodhur me Schalke 03 ne 1/4 e finaleve te Champions League (ajo humbje e thelle katastrofale ndaj tyre 5-2 ku Interi u eleminua me pas nga ata).

Si dhe ka ndodhur ndaj Bayern Munich ne 1/8 e Champions League po ne sezonin 2010/2011. Atehere ne Meazza perfundoi 1-0 per gjermanet por Interi arriti te fitonte 3-2 ne Gjermani duke u kualifkuar me ate gol te Pandev ne ate kohe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.