Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

574 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi duhet te rifitoje besimin e tifozeve ne San Siro. Ndeshjet e fundit…

Interi duhet te rifitoje besimin e tifozeve ne San Siro. Ndeshjet e fundit…
Blerim Shehu

Interi te shtunen kunder Sampdorias ka te detyrueshem vetem nje rezultat: fitoren. Megjithate, nje statistike e ndeshjeve te fundit tregon se San Siro nuk ka qene nje aleat per Interin. Perpara fitores se fundit ndaj Chievos, kane qene pikerisht humbjet ne San Siro ndaj Sassuolos dhe Lazios qe kane bere qe ekipi te perfundoje ne krize rezultatesh. Gjithashtu vlen te kujtojme se Interi humbi dhe derbyn ne San Siro megjithese ishte ndeshje jashte fushes, pasi luhej ne shtepine e Milanit. Pra keto fakte tregojne se Interi pervec fitores qe e ka te detyrueshme, do t’i duhet te beje per vete dhe tifozet, me specifikisht Curva Nord. Keto te fundit pervecse kane fishkellyer ekipin koheve te fundit, gjithashtu kane pasur nje takim balle per balle me disa lojtare per t’u kerkuar llogari per kete renie ne loje. Si do te pritet ekipi zikalter te shtunen ne San Siro? Le te shohim.

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.