Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,245 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi fillon grumbullimin sot deri te dielen. Vendim historik pa precedente. Ne 2004…

Interi fillon grumbullimin sot deri te dielen. Vendim historik pa precedente. Ne 2004…
Inter Club Staff

Interi vendos te perdore “grushtin e forte” me lojtaret dhe nepermjet nje komunikate teper te rende, ka lajmeruar nje maksi-grumbullim per gjashte dite e pese nete. Te lajmeruar dje nga team manager Fabio Pina, Icardi me shoke do te futen sot ne 12:00 ne kangjellat e Pinetinas per te mos dale me deri te dielen pasdite, ku do te nisen per ne Meazza per te luajtur ndaj Napolit.

Ky vendim ka pak precedente ne shtepine Inter. Pertej dites stervitje edhe diten e pashkeve perpara Derbyt, grumbullimi i zgjatur daton ne shkurt 2016 me Mancinin qe erdhi gjithmone pas dy humbjeve ndaj Sampdorias dhe Fiorentines, por ky ishte i shkurter. Per nje me te gjate duhet te rikthehemi ne 2004, me Zaccheronin ne pankine dhe president Facchettin i cili mori kete vendim pas humbjevendaj Udineses, Milanit dhe Brescias. Ndeshja me Napolin do te tregoje nese ka dicka per tu shpetuar nga ky Inter ose jo. Me siguri lojtaret nuk kane me asnje alibi. Vendimi i grumbullimit te gjate eshte mare nga Steven Zhang dhe drejtuesit dhe ka mare ok e bosit Zhang Jindong me Erick Thohir, te dy priten ne Milano ne ditet ne vazhdim.

(Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.