Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

557 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi hedh syte ne France: Ne sulm per ate qe quhet ‘Pogba i ri’

Interi hedh syte ne France: Ne sulm per ate qe quhet ‘Pogba i ri’
Inter Club Staff

Jo vetem futbolliste per skuadren e pare, jo vetem parametra zero, jo vetem futbolliste te afirmuar me skuadrat e tyre por edhe talente te futbollit te neserm. 

Pas sigurimit te disa talenteve per Primaveren, Interi po vazhdon te kerkoje ende per talente te tjera ne kontinentin e vjeter.

Zikalterit nuk kane qene ndonjehere kaq aktiv ne kete periudhe ne merkato, dhe kete gje e tregon edhe blerja me parameter 0 e De Vrij apo Asamoah ose edhe blerja e Lautaro Martinez.

Lajmi qe vjen sot nga Franca ka te beje me nje lojtar qe ne moshen njembedhjete vjecare hyri ne Sektorin e te rinjve te Olympique Lyon e ku me pas ne 2017 kaloi tek Nantes ne veren e 2017.

Behet fjale per Kemal Bafounta, i datelindjes 2002, i lindur ne Venissieux, nje prej talenteve me te medhenj te futbollit francez qe i ka bere klubet me te medha europiane te hedhin syte tek ai qe quhet ‘Pogba i ri’.

Ne kerkim te djaloshit qe ka debutuar me Under 16 te Frances jane Everton, Sevilla dhe Interi.

Related image

Disa dite me pare drejtuesit e Interit kane bere nje vizite dhe nje takim pikerisht per djaloshin ne strukturat e Atlantique. Nuk dihet ende nese ka nje tratative ne kembe apo nese do te kete nje te tille ne te ardhmen, por dicka ka te sigurt: Interit i pelqen mjaft djaloshi.

Kete gje e tregon Goal.com ne edicionin e saj online.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.