Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

425 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, deshton transferimi i super talentit ne Milano? “Ja detajet: Diego Simeone i prish planet Marottes!”

Inter, deshton transferimi i super talentit ne Milano? “Ja detajet: Diego Simeone i prish planet Marottes!”
Inter Club Staff

Inter e ka ndjekur per shume kohe, por nuk ka arritur dot ta mbylle kete marreveshje edhe pse ka qene afer disa jave me pare.

Ka qene nje tentative e deshtuar ajo e drejteusve zikalter, qe duket se nuk kane bindur dot agjentet e lojtarit dhe ate vete.

Behet fjale per Maros Paulo, sulmuesin e Fluminenses qe njihet si nje talent teper i madh ne Brazil, por qe Marotta dhe Ausilio nuk e kane siguruar dot.

Me sa duket ai do te transferohet ne Spanje, te Atletico Madrid per te luajtur per skuadren e Simeones. Por cfare ka ndodhur keto dite? Kete gje e shpjegon TuttoMercatoWeb.

Sipas tyre, sulmuesi i lindur ne vitin 2001, ka gjetur nje marreveshje totale me Atletico Madrid qe do te futet ne fuqi ne korrik.

Ne oret e fundit Parma ka tentuar qe bashke me Interin te siguroje lojtarin per nje vit, por tentativa ka deshtuar gjithesesi.

Ai ishte nje mundesi e mire merkatoje per Interin sepse ishte nje parameter zero, por duket se rroga qe ka ofruar Atletico ka qene shume e rendesishme.

Nderkohe, behet me dije se Interi dhe Parma kane ofruar 1 milione euro me shume per klubin aktual, por gjithcka ka deshtuar gjithesesi, duke qene se lojtari ka gjetur marreveshjen me Simeonen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.