Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,993 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi i gezohet dy bomberave te saj: Icardi dhe Perisic. Nderkohe Maurito sapo ka kapur bonusin e pare…

Interi i gezohet dy bomberave te saj: Icardi dhe Perisic. Nderkohe Maurito sapo ka kapur bonusin e pare…
Inter Club Staff

Interi eshte ende plot me probleme, por duhet ti gezohet dy bomberave te saj: Mauro Icardi dhe Ivan Perisic.

Sipas La Gazzetta dello Sport, ata te dy, bashke, kane shenuar 14 nga 19 golat e te gjithe sezonit zikalter deri me tani: pra 73,7%. Mauro Icardi ka qene  me te vertete i frikshem deri ne kete moment dhe eshte bere nje dhimbje koke e vazhdueshme per cdo tranjer kundershtar dhe nje gezim i pamase per cdo tifoz zikalter. Por kjo gje e ka edhe nje te mete: Interi pa Icardin nuk di te fitoje ndeshje dhe sa here ai ka shenuar ziklterit kane fituar pothuajse gjithmone.

Me penalltine e shenuar ndaj Crotones, kapiteni i Interit ka fituar edhe bonusin e pare ne kontraten e tij te re. Tek goli i dhjete – ndermjet kampionatit dhe kupave – do te vinte pagesa e pare ekonomike nga ana e klubit per lojtarin sipas marreveshjes qe u firmos ne fundin e gushtit. Por gjithcka e merituar nga kapiteni, i cili ka ndihmuar jo pak skuadren ne kete sezon te veshtire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.