Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,090 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi i ka ndjekur te dy, tani po mahnisin ne Boteror: Ausilio ne sulm perseri per ta?

Interi i ka ndjekur te dy, tani po mahnisin ne Boteror: Ausilio ne sulm perseri per ta?
Inter Club Staff

Interi i ka ndjekur per nje kohe te gjate pastaj per nje motiv apo per nje tjeter nuk eshte bere gje ne drejtim te tyre. 

Por tani ata po ndricojne ne Boteror me bluzen e Meksikes qe ne ndeshjen hapese ne Russi kane mundur Gjermanine 1-0 pikerisht fale golit nga lojtari me i ri prej te dyve (Lozano eshte i datelindjes 1995 ndersa Layun eshte i datelindjes 1988).

Nje paraqitje e mrekullueshme e cila i dha te dyve nje note teper te larte.

Kalon koha por gjeja e vecante eshte se Interi gjendet perseri ne kerkim te profileve qe i pershtaten atij te Layun (nje mbrojtes krahu qe mund te mbroje mire por te luaje mire edhe ne sulm) si dhe Lozano (sulmues krahu i majte por qe gjuan me te djathten) por i afte gjithashtu te luaje ne te tre pozicionet e nje formacioni 4-2-3-1 pas sulmuesit te pare.

Gjashtembedhjete prezenca dhe dy gola per klasin 1988 dhe njezet e nente prezenca dhe shtatembedhjete gola sebashku me njembedhjete assist per djaloshin e klasit 1995.

Image result for lozano mexico

Jane numra teper te rendesishem dhe pas Boterorit cmimi i tyre mund te kape yjet sepse skuadrat me te medha europiane mund te hidhen ne sulm per ta.

Gjithesesi, interesin e lojtarit Lozano ne kete moment i menaxhon grupi i Raioles, qe ne muajt e fundit ka kontaktuar me Ausilion edhe per ceshtje te tjera: Pinamondi dhe Merola mbi te gjithe.

Por per sa i perket sulmuesave te krahut, zikalterit ne kete moment po negociojne me Malcom dhe Poltano, por eshte e sigurt qe Lozano eshte nje emer qe i peleqen shume drejtorit sportiv te Interit dhe qe me PSV shume shpejt mund te beje nje tentative sepse ne te kaluaren ka pasur disa diskutime te shkurtra per te.

Ne kete moment Lozano kushton diku tek 20 milione euro, por ky cmim mund te rritet deri ne fund te boterorit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.