Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,965 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi i ri, ja kuotat qe do te kene aksioneret e rinj: Thohir dhe Moratti do te jene me nga 30%, ndersa…

Interi i ri, ja kuotat qe do te kene aksioneret e rinj: Thohir dhe Moratti do te jene me nga 30%, ndersa…
Inter Club Staff

Mer nje drejtim te paparashikueshem mbledhja e keshillit te administrimit te Interit sot. Sipas asaj qe zbulohet nga Marco Barzaghi i Sport Mediaset, do te kete nje ndarje tjeter te kuotave nga ajo qe ishte folur me perpara, dhe kete gje e ka thene sot Massimo Moratti.

Erick Thohir do te mare 30% te aksioneve personalisht, ndersa dy partneret e tij do te kene 40%, te ndare ne menyre te barabarte ndermjet Roeslani qe do te kete 20% dhe Soetedjo po 20%m ndersa Massimo Moratti do te kete 30% e mbetur te klubit. Revolucioni i vertete lind ketu dhe keshtu edhe me partneret e Thohir, te cilet jane njohur nga Moratti ne Paris. Keshtu po mer forme Interi i ri. Tani do te vendoset vetem Presidenti i Interit: Moratti apo ndonje i ri? Duhet te presim…

Nderkohe ja dhe nje here perqindjet e aksionereve te rinj:

ERICK THOHIR – Pronar i 30% te kuotave

MASSIMO MORATTI – Pronar i 30% te kuotave

ROESLANI – Pronar i 20% te kuotave dhe krahu i djathte i Thohir.

SOETEDJO – Pronar i 20% te kuotave dhe nje partner mjaft i besueshem i Thohir.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.