Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,666 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi i vendosur për Berardin. Lojtari në Appiano më katër korrik?

Rinor Sopaj

Përkundër vështirësive, Interi nuk ka hequr dorë dhe nuk e ka braktisur rrugën e cila të dërgon tek Berardi. Cështja, sipas Gazzetta dello Sport, mund të rihapet pikërisht gjatë orëve në vazhdim sepse sulmuesi i Sassuolos ka ndërmend të përballet me drejtuesit emilianë: një shpresë në shtëpinë zikaltër. Në rast të kalimit të kësaj pengese, oferta do të ishte: 25 milionë për Sassuolon, kontratë pesëvjecare me një pagë prej 2,5 milionësh neto për sezon për lojtarin. Ndoshta me klubin emilian duhet të negociohet akoma, por me të interesuarin e drejtpërdrejtë tashmë është dhënë miratimi. Mund të ketë zhvillime shumë të shpejta dhe Berardi t’i bashkohet skuadrës qysh më katër korrik.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.