Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

923 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi ka filluar te kerkoje nje zevendesues per Handanovic: ja emrat! Slloveni nuk bind me sepse…

Interi ka filluar te kerkoje nje zevendesues per Handanovic: ja emrat! Slloveni nuk bind me sepse…
Ardis
  • On 18/10/2018, 17:56

“Dritehije dhe ulje ngritje. Samir Handanovic me derby-n ka te njejtin raport qe ka me rolin e tij dhe qe, pa dashur ta beje qellimisht, ka filluar sezoni per te. Per kete qellim portieri slloven nuk ka arritur te mbledhe unanimisht pelqimet, sepse per cdo here, midis nje akti heroik dhe nje gjysem mrekullie, ka arritur gjithmone qe te beje gafa te medha”.

Shkruan sot Tuttosport, qe kujton disa veprime te gabuara te sllovenit, si psh, dalja e pasigurte ne ndeshjen kunder Torino-s. “Edhe ne derby ka pasur momente te gezueshme: te kujtojme nje mrekulli autentike mbi Luiz Adriano-n, ne derbyn me 2015″.

“Por ka akoma qe nuk e lene ne paqe, duke rimenduar per daljen e munguar nga Handanovic, ne ‘derbyn e pare kinez’, ne prillin e vitit te kaluar, qe i jep mundesi Zapata-s te realizoje golin e barazimit ne kohen shtese”.

Pavaresisht te gjithave ketyre, Handanovic ne fund te ketij sezoni do te mbushe 35 vjec: edhe pse ka nje kontrate qe i skadon me 2021, eshte mese logjike qe Interi po vezhgon per nje zevendesues te mundshem.

Zgjedhja e portierit te dyte dhe te trete, te ben te kuptosh qe revolucione mund te jete total, duke pare as Padelli dhe as Berni nuk jane ne gjendje te konkurrojne si zevendesues te sllovenit.

Emrat per zevendesuesit nga mediat nuk kane munguar asnjehere dhe tashme shihet Cragno i Cagliarit si nje nga portierat mbi te cilin Interi ka filluar te mbledhe informacione. Por sipas Tuttosport, ne listen e Ausilios ka edhe 2-3 emra te tjere ku ben pjese edhe francezi i Fiorentines, Lafont.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.