Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

383 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi kthehet mbret ne sulm dhe ne mbrojtje. Jane plot 7…

Interi kthehet mbret ne sulm dhe ne mbrojtje. Jane plot 7…
Xhorxh Gellci

Edhe pse eshte vetem fillimi i kampionatit, me 4 ndeshje te luajtura, numrat e Interit te Mazzarrit fillojne te behen interesante.

Mbi te gjitha: zikalterit kane shenuar plot 13 gola, dhe per te gjetur dicka te ngjashme, duhet te kthehemi ne vitin 1977 kur golat ishin 14. por jo vete; Interi eshte skuadra me e mire e kampionatit per perqindjen e realizimit: 25 per qind, pra 1 gol cdo kater gjuajtje (13 gola ne 52 gjuajtje). Per me teper, asnje formacion i Serise A nuk ka rekuperuar me shume topa se Interi (248, pra 62 per ndeshje), ndersa vetem Roma ka bere disi me mire per numer gjuajtjesh ne porten kundershtare.

Jane 7 lojtaret zikalter qe kane arritur te shenojne: Palacio (3 gola), Nagatomo(2), Alvarez(2), Milito(2), Icardi, Taider dhe Cambiasso (1). Nje e dhene jo me pak e rendesishme eshte edhe diferenca me vitin e shkuar; Interi ka 4 pike me shume se sezonin 2012/2013. Pas 4 ndeshjes, Interi i Strames kishte 6 pike, si pasoje e fitoreve me Pescara dhe Torino dhe humbjeve ne San Siro kunder Romes dhe Sienes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.