Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

312 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet dilema e madhe qe ka Suning dhe Zhang: “Jane ne mes te dy rrugeve: ose do te…”

Inter, zbulohet dilema e madhe qe ka Suning dhe Zhang: “Jane ne mes te dy rrugeve: ose do te…”
Inter Club Staff

Me skuadren qe vjen nga nje triumf i madh ne derbi dhe me Interin te pare ne klasifikim, ne shtepine Inter vazhdojne te mendojne edhe per ceshtje ekstra-fushe.

Suning prej kohesh po mendon per nje largim dhe per nej shitje aksionesh, por mundesia e Interit per te fituar kampionatin po intrigon shume familjen Zhang.

Kjo eshte dilema e tyre e madhe sipas Tuttosport, e cila tregon se si Steven Zhang po punon fort per te arritur kete gje.

“Nese nevoja per te shitur nje pjese te aksioneve ne kete moment eshte e madhe, akoma me e madhe eshte deshira e Steven Zhang per te mos u larguar.”

“Ai deshiron ta mbylle aventuren tek Interi me nje trofe qe enderron i gjithe populli zikalter, nje trofe qe do e fuste ate pergjithmone ne histori.”

“Prandaj, me Sungin qe e vlereson Interin te pakten 1 miliarde euro bashke me borxhe, duket se eshte 200 milione euro diferenca me Bc Partners.”

“Suning ne kete moment po pret oferta te tjera, por po mendon edhe per opsionin numer dy: nje huazim te shpejte per te paguar detyrimet e per te menduar per shitjen vetem pas perfundimit te sezonit.”

“Ideja eshte e qarte: ose 200 milione euro tani, ose nje shitje aksionesh. Suning do te preferonte te paren, ose pse jo, te dyten, por vetem per aksionet ne minorance. Te pakten keshtu si jane gjerat sot, Zhang do qe te jete president deri ne fund te sezonit. Me pas, te shohim…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.