Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

305 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi ne mbeshtetje te Perisic e Brozovic ne finale, Kroacia falenderon zikalterit (FOTO)

Interi ne mbeshtetje te Perisic e Brozovic ne finale, Kroacia falenderon zikalterit (FOTO)
Bujar Berishaj

Syte e interisteve sot do te jene te Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic qe sot luajne ne finale te Boterorit.

Dhe i gjithe populli zikalter eshte ne mbeshtetje te Kroacise, duke perfshire ketu edhe vet Interin qe nga profili i vet ne Twitter ka treguar mbeshtetjen per dy lojtaret zikalter te Kroacia.

Behet fjale per nje postim ku shihen fanellat e Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic ne Appiano Gentile me nje shkrim mbeshtetes per dy lojtaret zikalter.

“Jemi te gjithe me ju. Forca Brozo, forca Ivan!”, eshte shkrimi i dedikuar per dy lojtaret e Interit qe sot pritet ta nisin si titullar ndeshjen me Francen.

Dhe pas ketij mesazhi, nuk ka munguar as pergjigjja ne rrjetet sociale nga Federata e Futbollit te Kroacise qe ka replikuar ne gjuhen italiane duke falenderuar Interin per mbeshtetjen.

“Faleminderit, Inter”, ka qene pergjigjja nga Federata e Futbollit te Kroacise duke falenderuar zikalter per mbeshtetjen.

Kroacia dhe Franca sot luajne ne finale te Boterorit ne kerkim te titullit te kampionit te botes me ndeshjen qe nis nga ora 17:00 dhe dy interistet Perisic dhe Brozovic qe pritet te jene titullar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.