Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 19, 2019

Scroll to top

Top

1,356 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi ne ndjekje te nje sulmuesi. Per anglezet, objektivi i pare nuk eshte Dzeko…

Interi ne ndjekje te nje sulmuesi. Per anglezet, objektivi i pare nuk eshte Dzeko…
Xhorxh Gellci

Interi eshte shume i vendosur te sfidoje Arsenalin per vlerjen e sulmuesit te Real Madrid Alvaro Morata.

Lojtari i shpresave spanjolle ka vetem 13 paraqitje me Realin kete vit dhe ka pare pozicionin e tij ne renie, edhe per arsyen se nje tjeter talent eshte ngritur shume, Jese Rodriguez. Shtypi britanik flet per interesin shume te forte te Arsenal e Tottenham per Morata. Keta te dytet mund te jene pak te favorizuar pas tratatives Bale te vitit te shkuar. Real Madrid e vlereson Morata-n 30 milion euro, dhe gazetat angleze jane te sigurta se Morata, dhe jo Dzeko, eshte prioriteti kryesor per sulmuesin ideal per te ardhmen e Interit. Megjithate, duhet thene se cmimi i vendosur nga Reali eshte i larte, pasi lojtarit i skadon kontrata ne 2015.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags