Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 27, 2020

Scroll to top

Top

190 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi ne veshtiresi, por Conte dje dha nje mesazh shume te forte per te gjithe: “Ai tentoi qe te mos…”

Interi ne veshtiresi, por Conte dje dha nje mesazh shume te forte per te gjithe: “Ai tentoi qe te mos…”
Inter Club Staff

Sot do te luhet derbi i Milanos ndermjet Interit dhe Milanit ne oren 18:00 ne San Siro. 

Skuadra e Contes do te luaje me shume mungesa ku shume prej tyre jane te prekur me Covid19, por tekniku ziklater deshiron qe te mos kete asnje alibi dhe kete gje e ka bere te qarte edhe dje.

Ashtu si shpjegon edhe Corriere dello Sport: “Gjashte lojtare te Interit kane dale pozitiv, nje ankth qe zgjati me dite per te pare nese do te dilte ne pah edhe ndonje tjeter, por Interi nuk e pati kete shans te keq.”

“Gjithesesi, shqetesimi ka qene shume i madh per te gjithe lojtaret te shperndare neper bote se mos ktheheshin ne Milano te infektuar, por deri me tani, dicka e tille nuk ndodhi.”

“Nderkohe, Conte dje ka derguar nje mesazh shume te forte per te gjithe por edhe te bukur ne te njejten kohe: ai nuk u qa, por theksoi se kjo eshte situata dhe nuk duhet te mendojme veshtiresite por si ti kapercejme ato.”

“Ai e di shume mire gjendjen, por e di se nuk po ndodh tek Interi vetem, por te cdo skuader ne Serie A dhe ne bote.”

“Prandaj edhe nuk ka dale publikisht dje duke gjetur alibi per ndonje deshtim te mundshe. Ne te kundert, ai ka derguar nje mesazh pozitiv, duke i ftuar te gjitha palet per te kaluar keto veshtiresi te gjithe bashke.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.