Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,578 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi ne Wolfsburg: TRE motive per te pasur besim

Interi ne Wolfsburg: TRE motive per te pasur besim
Ardis
  • On 11/03/2015, 19:09

Tre motive te mira qe Interi duhet te kete besim ne prag te ndeshjes se neserme kunder Wolfsburg ne transferte. Motivi i pare i perket pikerisht karakteristikave te zikalterve, ne gjendje te shprehin me mire lojen e tyre ne transferte, dhe shembulli eshte ndeshja kunder Napolit ne transferte: “Ne ferrin e Glasgow, skuadra ishte perfekte per 20 minuta dhe pa ate dopio amnezi qe e coi rezultatin e ndeshjes ne 2-2, me siguri do te kishte fituar bindshem. Ne Torino kunder Juventusit dhe San Paolo kunder Napolit (Interi ka arritur qe te shprehe lojen e tij). Formacioni i Mancinit duhet me cdo kusht qe te limitoje gabimet ne mbrojtje qe kane karakterizuar edhe keto ndeshje ne transferte, te gjitha te luajtura shume bukur.”

Motivi i dyte lidhet me nje merite te Mancinit: “Ne kupe pavaresisht te pakuptueshmit Podolski, do te mungoje Brozovic, por kroati mund te jete zevendesuesi optimal i Hernanes qe pame ne Napoli, ose ndryshe nje lojtar qe eshte ne gjendje te ndryshoje modulin e skuadres nga 4-3-1-2 ne 4-2-3-1. Ajo e San Paolo-s, ne kete prizem te lojes mund te jete prova e pergjithshme se cfare loje do te shikohet ne Volkswagen Arena dhe nuk do te habitesha nese Mancini, duke pare edhe ndeshjen e se djeles, mund te nise ndeshjen me Guarin dhe Medel ne mesfushe, Hernanes, Shaqiri dhe Palacio mbrapa shpatullave te Icardit.”

Ne fund, motivi i trete, mund te mbeshtetet ne nje Icardi me humor shume te papare. “Pavaresisht ne Napoli ka shenuar golin e tij te 20 sezonal, dje i eshte dashur qe te perballet me zemerimin (dhe duhet qe ta zhduke ate) qe nuk eshte futur ne listat e kombetares se tij argjentinase nga trajneri Gerardo Martino: ‘Nese me kerkojne a me pelqen ose jo sjellja e tij jashte fushes, une do ti them qe jo, dhe do doja qe per Icardin te flasim per pjesen e aftesite e tij futbollistike, por nuk eshte e thene qe eshte i perjashtuar absolutisht.’ Neser eshte nje ndeshje kupe qe do te ndiqet nga e gjithe bota, veshtire qe te gjesh nje kontekst me te mire per ti mbyllur gojen te tjereve.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.